Kolej Budeč

KONTAKTY

Správce sítě:

Filip Matzner (208)

Mail:

spravce.budec[šneček]floop.cz

INTERNET

Kolej Budeč je součástí Pražské akademické sítě PASNET (Prague Academic and Scientific NETwork), rychlost připojení je v případě koleje Budeč 1-10 Mb/s. Toto připojení je k dispozici na všech pokojích koleje Budeč.

Jak se připojit

Pro připojeni k internetu je třeba prostudovat Pravidla připojení k místní síti (PDF) a požádat v ubytovací kanceláři koleje o aktivaci internetové přípojky (cena za připojení bude automaticky připočtena ke kolejnému).

Vlastní připojení provedete propojením internetové přípojky s počítačem pomocí tzv. osmižilového TP kabelu. Po připojení nezaregistrovaného zařízení se přesměruje jeho síťový provoz na přihlašovací stránku, kde bude uživatel vyzván k identifikaci skrze jeho přihlašovací údaje od CIT (přihlašovací údaje např. také do SISu a dalších univerzitních aplikací).

PASNET

Vysokorychlostní metropolitní síť určená pro přenos obecných digitálních dat. Primárně zajišťuje propojení počítačových LAN sítí pražských pracovišť vysokých škol a Akademie věd ČR. K Internetu je připojena prostřednictvím sítě národního výzkumu CESNET2.

Páteř sítě k poskytnutí nezbytné přenosové kapacity a požadovaných služeb využívá optických vláken a technologií CWDM a ethernet. Standardní přenosová kapacita páteřní sítě je 1 Gb/s a kapacita klíčové části páteře 10 Gb/s.

Mimopáteřní spoje využívají technologie ethernet (na bázi optických vláken či mikrovlnných nebo optických spojů).

Více na www.pasnet.cz